Gizlilik Politikası

Gizlilik politikası nedir?

Gizlilik politikası, bir web sitesinin ziyaretçilerinin ve müşterilerinin verilerini toplama, kullanma, açıklama ve yönetme yollarının bir kısmını veya tamamını açıklayan bir beyandır. Bir ziyaretçinin veya müşterinin gizliliğini korumak için yasal bir gerekliliği yerine getirir.

Ne Tür Bilgiler Topluyoruz?

Web sitemize girdiğiniz veya bize başka bir şekilde sağladığınız her türlü bilgiyi alır, toplar ve saklarız. Ayrıca, bilgisayarınızı İnternet'e bağlamak için kullanılan İnternet protokolü (IP) adresini de topluyoruz; giriş yapmak için kullandığınız; e-posta; parola; bilgisayar ve bağlantı bilgileri ve satın alma geçmişi. Sayfa yanıt süreleri, belirli sayfalara yapılan ziyaretlerin uzunluğu, sayfa etkileşim bilgileri ve sayfadan ayrılmak için kullanılan yöntemler dahil olmak üzere oturum bilgilerini ölçmek ve toplamak için yazılım araçlarını ve yardımcı piksel araçlarını (Facebook Piksel, Google Piksel vb.)kullanabiliriz. Ayrıca kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri (ad, e-posta, şifre, iletişim dahil) topluyoruz; ödeme ayrıntıları (kredi kartı bilgileri hariç), yorumlar, geri bildirim, ürün incelemeleri, öneriler ve kişisel profil bilgilerinizi topluyoruz.

Bilgileri Nasıl Topluyoruz?

Web sitemizde bir işlem yaptığınızda, sürecin bir parçası olarak adınız, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi bize verdiğiniz kişisel bilgileri topluyoruz. Kişisel bilgileriniz yalnızca yukarıda belirtilen belirli nedenlerle kullanılacaktır. Yardımcı pikseller aracılığı ile toplanan bilgilerde sizin açık kimliğinize, e-posta, şifre, kredi kartı dahil kişiye özel hiçbir verinize erişemeyiz. Bu pikseller sizin ziyaretleriniz ile ilgili olarak Facebook, Google vb. şirketlerin politikalarına göre işlenir. 

Neden Bu Bilgileri Topluyoruz?

Bu tür Kişisel Olmayan ve Kişisel Bilgileri aşağıdaki amaçlarla topluyoruz:

  1. Hizmetleri sağlamak ve işletmek için;

  2. Kullanıcılarımıza sürekli müşteri yardımı ve teknik destek sağlamak için;

  3. Hizmetle ilgili genel veya kişiselleştirilmiş bildirimler ve tanıtım mesajları ile ziyaretçilerimiz ve kullanıcılarımızla iletişime geçebilmek için;

  4. İlgili hizmetlerimizi sağlamak ve geliştirmek için bizim veya iş ortaklarımızın kullanabileceği toplu istatistiksel veriler ve diğer toplu ve/veya çıkarsanan Kişisel Olmayan Bilgileri oluşturmak; 

  5. Yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uymak.

Site ziyaretçilerinizin kişisel bilgilerini nasıl saklar, kullanırız?

Şirketimiz Wix.com platformunda barındırılmaktadır. Wix.com, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi size satmamızı sağlayan çevrimiçi platformu bize sağlar. Verileriniz Wix.com'un veri depolaması, veritabanları ve genel Wix.com uygulamaları aracılığıyla saklanabilir. Verilerinizi bir güvenlik duvarının arkasındaki güvenli sunucularda depolarlar.

Sizinle iletişim kurmak istediğimizde bizimle paylaşmış olduğunuz e-posta, telefon no gibi bilgileri kullanarak iletişime geçeriz. Bunun dışında verileriniz üçüncü şahıslar, kurumlar vb. ile paylaşılmaz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili reklam çalışmalarında Google Ads, Facebook Ads vb. pikseller aracılığı ile şifreli olarak toplanan verileriniz bu global firmalar tarafından, sizin onlarla olan izinlerinize bağlı olarak titizlikle işlenir. 

Hesabınızla ilgili olarak sizi bilgilendirmek, hesabınızla ilgili sorunları gidermek, bir anlaşmazlığı çözmek,  anketler veya anketler aracılığıyla görüşlerinizi yoklamak, şirketimiz hakkında güncellemeler göndermek veya diğer gerekli durumlarda sizinle iletişime geçebiliriz. Kullanıcı Sözleşmemizi, geçerli ulusal yasaları ve sizinle aramızda olabilecek herhangi bir sözleşmeyi uygulamak için sizinle iletişime geçmek için. Bu amaçlar için sizinle e-posta, telefon, metin mesajları ve posta yoluyla iletişim kurabiliriz.